sales@txroller.com Мобилен: +86 136 0321 6223 Тел: +86 311 6656 0874

Ние обезбедуваме висок QUALITYPRODUCT

TXROLLER ПРОИЗВОД

 • тапан Макара

  тапан Макара

  TX ролери претставуваат највисок квалитет моторизирани макара за да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Измена и додатоци: Прилагодено shafting во 45 или # 55 # челик. Н.Е., XT, Коси-Lock или QD компресија центри. Целосно собранија на располагање со макара, чаури, shafting и лагери. СДР, неопренови или D-LAG вулканизирана заостанува од дебелина 6.35mm до 25,4 дебел или 25mm дебела керамички заостанува. Транспортни Макара Тип: Раководител ...

 • HDPE ролери

  HDPE ролери

  TX ролери претставуваат највисок квалитет HDPE ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. HDPE ролери Предност: * Не корозивен, одлична отпорност на триење; * Полесни од челик ролери, долг животен век; * Може да се користи во речиси секоја апликација која се користи челик ролери; * Долна start-up трошоци за Човечки дискови благодарение на полесна тежина; * Може да се рециклира, енергетски ефикасен, се намалува вибрации; * Го намалува трошоците за одржување ...

 • ролери влијание

  ролери влијание

  TX ролери претставуваат највисок ролери влијание на квалитетот за да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. ролери пуфер се користи за да се намали влијанието на бришење на подвижна лента во моментот на површина од conveyor.It појас е еден вид на појас Транспортни битанга ролери главно развиена за корозивни средини како што се хемиски постројки. Предност: цена вредност; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Затворени за живот топката beari ...

 • челик ролери

  челик ролери

  TX ролери претставуваат највисок квалитет на челик ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Tongxiang е еден од најпознатите производители на подвижни ролери во China.We имаат 38 години работно искуство во production.We имаат специјализирани опремата за производство и тестирање на машините за гаранција за напредна технологија и висок квалитет. Челик ролери Предност: Конкурентна цена; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Se ...

Вести

Hebei Tongxiang Conveyor Machinery Co., Ltd (TX Roller) со гордост објави дека ги има стекнато значително сите средства на Hebei Taixi Conveying Machinery Co., Ltd (TAIXI) во мај 2022 година. Во врска со стекнувањето, TX Roller има :

 

1) Го задржа целиот персонал на TAIXI со нивното децениско искуство.

2) Ја набави целата опрема за производство на нивните производи.

3) Ги набави сите постоечки проектни датотеки за да продолжи да обезбедува постојана поддршка после пазарот.

 

Дополнително, TX Roller презеде повеќе од 10.000 квадратни метри канцелариски и производствен простор за континуирано производство на ролери за транспортери и компоненти за транспортери со ленти, и ги скрати распоредите за испорака и овозможува производи со поконкурентни цени на пазарот.

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

Хебеј Tongxiang Транспортни Машини копродукции, Ltd е основана во 1980 година и специјализирана за подвижна опрема и галантерија. Децении искуство ни даде строга процедура за контрола на квалитетот. Повеќе од 80 отсто работници работат во нашата фабрика за повеќе од 5 години. Од 2004 година, Mr.Cui проширување на областа на рефус материјал ракување и направи компанијата расте повторно. Главно, производство Сообраќајниот ролери и битанга, Транспортни рамка и станица, Макара, Бар Влијание / Ноќевање со други компоненти, како што се гума прстен, цевки, вратило, Имајќи седиште и печат.

Do not do business with this woman, Winny Suryani Kouw from IndonesiaOwn me money US$ 81,140.60

Хебеј Tongxiang Транспортни Машини копродукции, Ltd

Најнови Од & Блог Вести

 • Подвижна лента

  All conveyor belts must be connected in a ring shape for practical use, so the joints of the conveyor belt are a critical preparation step. The quality of the joint directly affects the service life of the conveyor belt and whether the conveyor line can run smoothly and smoothly. 1. Method of joi...

 • DELTA ANTI-ROLLBACK ROLLERS (BRAKE ROLLERS)

  The Rollers are designed to rotate in one direction only preventing a fully loaded snapped, Conveyor Belt from running back into the Tail Pulley – the Conveyor Belt is immediately arrested. Why an Idler Brake? 1) To stop runaway conveyors, which cause: Damage to infrastructure. Danger of injury a...

 • Опис на производот без работа со подвижни појаси

  Рамката треба да обезбеди минимален јаз меѓу ролните и дополнителна заштита на подвижната лента. Надворешните косини на рамката се дизајнирани да спречат создавање материјал околу крајот на обвивката што предизвикува предвремено абење за да се избегне улогата на заглавување на обвивката. Вкрстени членови на основната рамка за оптимален сооднос моќност и тежина...

 • ПРЕДНОСТИ НА ПОЛИЕТИЛЕНСКИТЕ ВАЛКИ со висока густина

  HDPE rollers offer many advantages over traditional steel rollers in a variety of environmental conditions. Conveyed material will adhere more readily to steel rollers and will create an uneven and imbalanced surface, resulting in improper belt tracking and conveyed substance spillage. HDPE Rolle...

 • ВАЛКИ ТрансВЕРИ ЗА РУДАРСКА ИНДУСТРИЈА

  The mining industry uses heavy duty belt conveyor for transportation, production lines and production departments. They are used mainly for transfer raw materials in a horizontal or inclined conveying system such as coal, gravel, sand, cement, grain, rocks and are made from a main belt supported ...