Кина челик спирала Врати ролери фабрика и производители | Tongxiang
sales@txroller.com (Cathy Law) Mobile: +86 136 0321 6223 Tel: +86 311 6656 0874

Челична спирала Врати ролери

Краток опис:

Подвижни ролки се важни делови на подвижна лента, го издржи повеќе од 70% отпорност на една подвижна лента. Со години дизајнирање и производство на искуство Tongxiang станува високо квалитетни ролери сервер  подвижни ролери снабдувач  во подвижна резервни делови индустрија.


детали за производот

Тагови производ

TX ролери подвижни претставуваат највисок квалитет  челична спирала враќање ролери  да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна.

Подвижни ролки се важни делови на подвижна лента, го издржи повеќе од 70% отпорност на една подвижна лента. Со години дизајнирање и производство на искуство Tongxiang станува високо квалитетни ролери сервер  подвижни ролери снабдувач  во подвижна резервни делови индустрија.

Предност:
цена вредност;
Triple лавиринт печат;
Прилагодено прав обложен.
Затворени за живот топчесто лежиште;
Заменливи склопови ролери;
Одржување слободен запечатени топчесто лежиште;
Животно повеќе од 20,000-25,000 часа;
Екстремно низок отпор на тркалање и најниска цена оператор;
JIS, CEMA, SABS, како стандард гумени ролери спирала враќање на располагање;

Спецификација: Челична спирала Врати ролери

20171112204468476847

појас 
ширина
тип димензија лого
Φ SD Φ D Φ d Φ w L1 L2 А K B W
400 SRR-400 Φ 90,3 Φ 76,3 Φ 20 7 460 505 480 8 12,5 14 6204 2RS
450 SRR-450 510 555 530
500 SRR-500 560 605 580
600 SRR-600-1 660 705 680
650 SRR-650 710 755 730
600 SRR-600-2 Φ 115,1 Φ 89,1 13 660 705 680
750 SRR-750 850 905 880
800 SRR-800 900 955 930
900 SRR-900 1000 1055 1030
1000 SRR-1000 Φ 140.3 Φ 114.3 Φ 25 1100 1162 1140 11 16 18 6205 2RS
1050 SRR-1050 1150 1212 1180
1200 SRR-1200 1300 1362 1330
1400 SRR-1400 Φ 165,8 Φ 139.8 Φ 30 1510 1585 1550 17,5 22 6206 2RS
1600 SRR-1600 1710 1785 1750
1800 SRR 1800 Φ 35 2000 2075 2040 25 6207 2RS
2000 SRR-2000 2200 2275 2240
2200 SRR-2200 Φ 40 2400 2475 2440 31 6308 2RS
2400 SRR-2400 2600 2675 2640

ролери влијание


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  • Спирални гумени ролери Враќање

   Спирални гумени ролери Враќање

   TX ролери подвижни претставуваат највисок квалитет гума спирала враќање ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Предност: цена вредност; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Затворени за живот топчесто лежиште; Заменливи склопови ролери; Одржување слободен запечатени топчесто лежиште; Животно повеќе од 20,000-25,000 часа; Екстремно низок отпор на тркалање и најниска цена оператор; JIS, CEMA, SABS, како стандард rubbe ...

  • конус ролери

   конус ролери

   TX ролери претставуваат највисок квалитет на подвижна конус ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Предност: цена вредност; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Затворени за живот топчесто лежиште; Заменливи склопови ролери; Одржување слободен запечатени топчесто лежиште; Животно повеќе од 20,000-25,000 часа; Екстремно низок отпор на тркалање и најниска цена оператор; Ние сме професионални појас Транспортни битанга ролери м ...

  • Гарланд ролери

   Гарланд ролери

   TX ролери подвижни претставуваат највисок квалитет венец ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Предност: цена вредност; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Затворени за живот топчесто лежиште; Заменливи склопови ролери; Одржување слободен запечатени топчесто лежиште; Животно повеќе од 20,000-25,000 часа; JIS, CEMA, SABS, како стандард венец ролери достапни; Производи кои нудат ширина 450mm-2800mm појас; Екстремни ...

  • враќање ролери

   враќање ролери

   TX ролери претставуваат највисок квалитет враќање ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Врати ролери Предност: Конкурентна цена; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Затворени за живот топчесто лежиште; Заменливи склопови ролери; Одржување слободен запечатени топчесто лежиште; Долг животен век повеќе од 20,000-25,000 часа; JIS, CEMA, SABS, како стандард враќање ролери достапни; Производи кои нудат од 450mm-2800mm појас ...

  • HDPE ролери

   HDPE ролери

   TX ролери претставуваат највисок квалитет HDPE ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. HDPE ролери Предност: * Не корозивен, одлична отпорност на триење; * Полесни од челик ролери, долг животен век; * Може да се користи во речиси секоја апликација која се користи челик ролери; * Долна start-up трошоци за Човечки дискови благодарение на полесна тежина; * Може да се рециклира, енергетски ефикасен, се намалува вибрации; * Го намалува трошоците за одржување ...

  • Гумени диск Враќање ролери

   Гумени диск Враќање ролери

   TX ролери подвижни претставуваат највисок квалитет гума враќање диск ролери да им помогне на нашите клиенти да им помогне да ги направат своите растенијата / рудникот / објект да станат поефикасни, безбедна и продуктивна. Предност: цена вредност; Triple лавиринт печат; Прилагодено прав обложен. Затворени за живот топчесто лежиште; Заменливи склопови ролери; Одржување слободен запечатени топчесто лежиште; Животно повеќе од 20,000-25,000 часа; Екстремно низок отпор на тркалање и најниска цена оператор; JIS, CEMA, SABS, како стандардна гума ...